Zsigri Márta: Bemutatkozik a Tiszaföldvári Városi Könyvtár és Gyermekkönyvtár

Szeretettel üdvözöljük a Kaptár Olvasóit!
Néhány szóval és képpel szeretnénk bemutatni a tiszaföldvári Városi Könyvtár megvalósult programjait. Jó néhány programunk már több éves hagyományra tekint vissza. Várják a gyerekek és készülnek is rájuk.
Minden lehetőséget megragadunk arra, hogy minél színesebb, változatosabb rendezvénnyel, programmal, olvasnivalóval vonzzuk be a gyerekeket, fiatalokat és a felnőtteket a Könyvtárba.

Februárban a házasság hete alkalmából a felnőtteknek készítettünk egy kis rejtvényt, amelyben az eljegyzéssel, gyűrűvel, házassággal kapcsolatos érdekességekről, népszokásokról olvashattak a játszani szándékozó érdeklődők. A felnőttek lelkesedését jól mutatta, hogy sok rejtvényfejtőnk a megjelenéstől számítva egy órán belül küldte a jó megoldást. A jutalmazásban segítséget kaptunk a helyi vállalkozóktól.

Évek óta március 8-án, a nemzetközi nőnap alkalmából kávéval és süteménnyel vendégeljük meg a hölgyolvasóinkat.

A tiszaföldvári Városi Könyvtár és Gyermekkönyvtára 2004 óta, immár 20 éve szívén viseli a gyerekek biztonságos közlekedésre való nevelését. Az évek során kezdetben a Rendőrség munkatársaival, 2009 óta pedig a Tiszaföldvár Városi Polgárőr Egyesülettel közösen szervezünk közlekedésbiztonsági előadásokat az óvodásoknak és az általános iskolásoknak.
A város három általános iskolájában a könyvtár szervezésében elméleti képzéseket, órákat tartunk minden évben. Az oktatások befejeztével gyakorlati Városi Kerékpáros Közlekedési versenyt szervezünk a helyi általános iskolásoknak, ahol az elmélet mellett a gyakorlati tudásukról is számot adhatnak a gyerekek. A fő cél, hogy a gyerekek megtanuljanak biztonságosan közlekedni gyalogosan és kerékpárral egyaránt. Ebben az évben a Gyermekkönyvtár könyvtári fejtörőjének a címe és a témája a Közlekedj okosan! volt. A fejtörőt az általános iskolák 3-4-5. osztályos tanulóinak adtuk ki. A közlekedésbiztonsági fejtörőt közel 60 tanuló oldotta meg és juttatta vissza a Gyermekkönyvtárba. A fejtörő eredményhirdetésén 32 tanulót tudtunk jutalomban részesíteni, de mind a 60 gyermek oklevélben, emléklapban, és jelképes ajándékban részesült 2024. március 27-én. Az eredményhirdetés rendezvényét megtisztelte jelenlétével Kecse László a Tiszaföldvár Városi Polgárőr Egyesület elnöke, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Polgárőr Szövetség elnökségi tagja, a Kunszentmártoni Járás járási koordinátora, aki 20 éve oktatja a gyerekeket a biztonságos gyalogos és a kerékpáros közlekedés szabályaira a Városi Könyvtár szervezésében.

A díjazott gyerekek jutalmazásában a tiszaföldvári Városi Könyvtár mellett felajánlás alapján támogatást nyújtott a Tiszaföldvár Városi Polgárőr Egyesület és a Kunszentmártoni Rendőrkapitányság Közlekedési Alosztálya fényvisszaverő karpántokkal és kerékpárlámpákkal.
A Gyermekkönyvtár városi rajzpályázata is már közel 30 éves múltra tekint vissza. 2024-ben a Rajzpályázat címe a „Kezedben a szeretet” volt.

Közel 100 csodálatos rajz érkezett be hozzánk az általános iskolákból. 26 tanuló pályaműve nyerte el legjobban a zsűri tetszését, de minden rajz nagyon értékes volt. Megtisztelő volt nézegetni az alkotásokat, mivel nagyon személyes és családias rajzok készültek. Szeretettel töltötték meg a könyvtárat, a teret, a könyvtárosok napjait. Bepillantást kaphattunk sok család életébe, amit ezúton is köszönünk. Megjelent a képeken, anya, apa, testvér, barát, barátnő, a család. Látszik, hogy a gyerekeknek helyén van az értékrendjük a család fontosságával kapcsolatban. Ami külön megható volt számunkra, hogy a Révay György EGYMI Szakiskola súlyosan-halmozottan sérült gyerekek Süni csoportja is küldött be nekünk pályaművet, ami azóta a Könyvtár éke lett.

Fotók: Tiszaföldvári Városi Könyvtár és Gyermekkönyvtár

Az ünnepköröknek megfelelő könyvtári órákat szervezünk az óvodás korosztálytól megkezdve az általános iskolásokig. Nagy sikere van a délutáni kézműves foglalkozásoknak is a gyerekek körében. Május, június hónapokban a tanév végéig játékos délelőttöt szervezünk osztályoknak, hogy vidáman teljenek az utolsó iskolai napok. Itt különböző témára épülő játékos vetélkedők, rejtvények, kincskeresések, sorversenyek várják a gyerekeket.
A felnőtteknek és a gyerekeknek számos alkalommal figyelemfelhívó színes könyv kínálattal kedveskedünk, melyet nagy örömmel fogadnak az olvasóink, és azonnal előjegyeztetik az őket érdeklő új könyveket.