Mohácsi Bernadett: Könyvtár a Zöldben

Az idei év június 14. napján immáron 10. alkalommal került megrendezésre a „Könyvtár a zöldben” nevet viselő programunk. A jól megszokott helyszínen voltunk, a könyvtárunk külső, ill. belső tereiben vártuk látogatóinkat. Mint minden évben, idén is igyekeztünk minden korosztályt megszólítani, az életkori sajátosságoknak megfelelően színes programokat tárni látogatóink elé.
A legkisebbek számára babasarokkal készültünk, hogy ők is részei lehessenek ennek a remek programnak.

Délelőtt a HAT zenekar szórakoztatta az óvodás korosztályt egy interaktív zenés előadással. Láthatóan jól érezték magukat a gyermekek, sokat énekeltek, mozogtak és nevettek.

Még a délelőtt folyamán a helyi középiskolásokat invitáltuk egy online kvízjátékra, ahol filmes kérdésekre kellett válaszolniuk. Minden csapat kiválóan teljesített a témában.

Kora délután az általános iskola alsós tanulói számára Mándi Ildikó meseíró-illusztrátor interaktív író-olvasó találkozót tartott. A Varázshinta ifjúsági regényét mutatta be az írónő. Könyvvásárlási és dedikálási lehetőséget is biztosított a résztvevőknek. Az előadás keretében a gyerekek kíváncsian figyelték az előadást, jókedvűen, ügyesen válaszoltak az írónő kérdéseire, majd a kreatív feladatot is remekül oldották meg.

Az egész napos programok között lehetett könyveket, ill. újságokat olvasgatni, könyvturizni, társasjátékozni. Dobos Annamária (a Szabó Gyula Művelődési Központ munkatársa) a környezettudatosság jegyében újrahasznosított anyagokból készült játékparkjával várta az érdeklődőket.

A nap folyamán limonádéval, zsíros kenyérrel, zöldséggel, gyümölccsel kínáltuk a hozzánk betérőket.

Visszajelzések alapján mindenki jól érezte magát és jövőre – reményeink szerint egyre bővülő létszámmal- újra találkozunk!
Az előző évekhez hasonlóan idén is kaptunk felajánlásokat.