Kitüntetések

 A Magyar Könyvtárosok Egyesülete éves vándorgyűlésén 2024. július 18-án adták át a szakmai szervezet éves elismeréseit.
MKE Emlékérmet kapott dr. Szecsey Istvánné Pápay Judit, az Ipolyi Arnold Művelődési Központ, Könyvtár és Butyka Béla Helytörténeti gyűjtemény igazgatóhelyettese, az MKE Gyermekkönyvtáros Szekció elnöke, az MKE JNSZM Szervezet második helyen regisztrált tagja.

A fiatal könyvtáros méltó megbecsülése érdekében a MKE és az Informatikai és Könyvtári Szövetség a harmincötödik életévüket még nem betöltött fiatal magyar könyvtárosok munkájának jutalmazására, elismerésére 2000-ben Az év fiatal könyvtárosa elnevezésű díjat alapított. Az elismerést évente egyszer, a könyvtáros egyesület vándorgyűlésén adják át.

2024. évben a Verseghy Ferenc Könyvtár munkatársa, Szirákiné dr. Kovács Györgyi “Könyvtárhasználati foglalkozások a könyvtárban: szerepjáték, szabadulószoba és interaktív regény” című pályázata nyerte el a zsűri tetszését.

Az MKE 55. Vándorgyűlésén hagyományteremtő szándékkal megalakul az Év fiatal könyvtárosa Szekció, melynek keretében a nyertesek és a zsűri által javasolt további pályázók lehetőséget kapnak pályamunkájuk bemutatására is.

----
A Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett „Családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatása” című pályázaton a Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény eredményesen szerepelt és “Családra hangolva” pályázatunk pozitív elbírálásban és támogatásban részesült.


Az intézmény megkapta a „Családbarát munkahely 2024” címet, amelyet 2024. november 15-én Budapesten vett át Gacov Katalin igazgató Dr. Koncz Zsófia családokért felelős államtitkártól és Dr. Beneda Attila családügyekért felelős helyettes államtitkártól.


Az intézmény egyik meghatározó erőforrása az itt dolgozó szakembergárda, hiszen nekik köszönhető, hogy a látogatók szívesen térnek be a könyvtár tereibe.
Prioritás, hogy a munkavállalóink kiegyensúlyozottak legyenek, meg tudják teremteni a munka és magánélet közötti optimális egyensúlyt. Ennek feltétele, hogy olyan támogató munkakörnyezetet biztosítson az intézmény, ahol érvényesül a családbarát szemlélet, a rugalmas hozzáállás és az intézmény iránti lojalitás.
A Családra hangolva projekt célja, hogy a munkatársak elégedettek, kiegyensúlyozottak, elkötelezettek legyenek, és – nem utolsó sorban – megfelelő munkahelyi teljesítményt nyújtsanak.