Mindig is érdekeltek a rejtélyes, misztikus esetek. Rengeteg könyvet olvastam a témában és imádtam azt a borzongást és izgalmat, amit ezek a történetek nyújtottak. Egyszer csak jött az ötlet. Miért ne oszthatnánk meg ezt az érzést? Miért ne hozhatnánk el a könyvtárba a tábortűznél mesélt „rémtörténetek” hangulatát? Szerencsére, Editke [Mikola Istvánné] mindenben támogatta ezt az elképzelésemet és teljesen szabad kezet kaptam.
Természetesen a könyvtár mindennapi feladatai az elsődlegesek, ezért egy-egy előadás hetekig is készülhet, továbbá azért, mert ebben a témában is nagyon fontos az alaposság. Igyekszem mindig a lehető leghitelesebb forrásból elkészíteni a prezentációt. Ehhez pedig több könyv és weboldal átolvasása szükséges.
Ezután összeállítom a diákat minimális szöveggel, kulcsszavakkal és minél több képpel. Az előadó képességemen, az elején még kicsit csiszolni kellett, de ebben is nagy segítségemre volt Editke, aki nagyszerű tesztközönség volt. A próbák alkalmával pedig átbeszéltük, min kellene változtatni, hol kell az előadáson finomítani.
Fotó: Kenderesi Városi Könyvtár
A munka gyümölcse pedig a pozitív fogadtatás. Az érdeklődőkkel az előadás végén megpróbálunk közösen megoldást találni a megmagyarázhatatlan történetekre, amiben mindig aktívan részt is vesznek.
Eddig volt előadás az Elian Mór szigetéről, D. B Cooper esetéről, a Titanic titkairól, James Dean autójáról és a Bermuda-háromszögről, amik mindenkinek kellemes borzongást okoztak.
Rengeteg tervem van még, és úgy gondolom, hogy a világunk tele van rejtélyes és titokzatos dolgokkal, így egy darabig biztosan nem fogyok ki az ötletekből.