Balaton Mária: Fel a Netre! Tiszasűlyön

Tiszasüly Szolnoktól 40 km-re található alig 1500 lelket számláló település. Az internet hálózat településünkön stabilan kiépült, mégis akadnak lakosok, akik nem a virtuális világban élik mindennapjaikat, viszont érzik, hogy egyre jobban szükségük van rá. Napjainkban az alapvető információk megszerzésének egy sokkal gyorsabb, könnyebb, időt megtakarítóbb útja az internet mindennapos használata.

„Sosem késő” így szólt a szlogenünk ehhez a programhoz. Bizonyítani akartuk és sikerrel bizonyítottuk is, hogy az a generáció, amely életébe későn kopogtatott be a virtuális világ; azok is képesek felzárkózni és bátran használni a laptopokat és okos telefonokat.
Számtalan a mindennapokban előttük álló teendők megoldását könnyíti meg számukra, nem utolsó sorban egy kattintással km-ket spórol meg magának az ember.
Könyvtárunk minden évben csatlakozik a Nemzeti Kulturális Alap által támogatott Internet Fiesta rendezvénysorozathoz.
A 2024-ben Pro: Értelem és érzelem elnevezésű rendezvénysorozat Tiszasülyön teli találat volt.

Manapság „mindenki” ért az okos eszközökhöz, van azonban egy réteg,- főleg az idősebb korosztály, akik igyekeznek lépést tartani a fejlődéssel. Önbizalom híján azonban nem fordulnak családtagjaikhoz segítségért.
Itt lép be az Információs és Közösségi hely, mint lehetőség. Egymásra talált az Internet Fiesta országos rendezvény és a könyvtárhasználó-olvasó megoldásra váró problémája.

A Verseghy Ferenc Könyvtár és Közművelődési Intézmény Litkei-Nyíri Anita segítségével biztosított számunkra laptopokat.
A jelentkezők izgatottan érkeztek meg és vették ideiglenes használatba az eszközöket. Napok teltek és látszott rajtuk az öröm, az önbizalom erősödése, amikor a digitális önállóság felé vezető úton megtett első lépések gyakorlatban megvalósultak. A hat napos együttlét során az alapoktól az interneten való egyre biztosabb böngészésig jutottak el, így érdeklődési körüknek megfelelően útvonaltervezéssel , menetrendekkel, receptek keresésével, illetve önálló egyéni ötletek alapján történő feladatellátással töltöttük az időt.
Saját okos telefonjukat is behozták a tanfolyam részvevői, és a különböző műveletekkel, lehetőségekkel ismerkedtek.

A közösen eltöltött idő végeztével abban maradtunk, hogy a továbbiakban felmerülő nyitott kérdésekre, amennyiben nem találnak választ, a Tiszasüly Községi Könyvtár Információs és Közösségi helyen rendelkezésükre állunk.